Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

4 paprasti būdai palaikyti gerą šeimos fizinę būklę

Rūpintis šeima nelengva, tačiau jei gyvenate aktyviai ir esate kupini energijos, viskas kur kas paprasčiau.

1. Pradėkite anksti

Formuoti sveikos gyvensenos įpročius šeimoje bus kur kas paprasčiau, jei pradėsite anksti. Kai vaikai įpranta leisti laisvą laiką priešais televizorių arba kompiuterį, juos gana sunku įkalbėti prisijungti pasivaikščiojimui gamtoje. Jei laiką su šeima leidžiate tik eidami į kiną ir valgydami nesveikus patiekalus pietums, idėja išsiruošti į žygį daugeliui šeimos narių tikrai nepatiks.

Tad pradėkite kaip galima anksčiau. Išsiruošėte su šeima papietauti? Eikite į restoraną pėsčiomis! Planuojate savaitgaliui ištrūkti iš miesto? Vaikams tikrai patiks kelionė į kalnus, kur jie galės lakstyti, stebėti gyvūnijos pasaulį ir ieškoti slaptaviečių. Norite pasilinksminti? Apsilankykite vandens pramogų parke – nuostabiai praleisite laiką ir pasportuosite.

Jei vaikai užaugs suvokdami sveikos gyvensenos svarbą, palaikyti gerą šeimos fizinę būklę bus kur kas lengviau, o ir Jūs būsite geros formos dar daugelį metų.

2. Tegul mankšta tampa pramoga

Mankštą įterpti į kasdieninę šeimos rutiną bus kur kas paprasčiau, jei mankšta taps pramoga. Jei vaikams nepatinka tam tikros rūšies sportas, pabandykite suteikti jam kitokią formą. Paprastas pasivaikščiojimas gamtoje vaikams nuobodus? Paskatinkite juos stebėti gyvūnus, ieškoti spalvingų lapų arba geriausių slaptaviečių po medžių šakomis.

Jei Jūsų vaikai nėra didžiausi sporto entuziastai, motyvuokite juos surengdami nedidelį konkursą. Šeimos turnyras – tikrai puikus būdas paskatinti vaikus išbandyti savo jėgas; galite netgi pasikviesti kitą šeimą ir pagaminti nedidelių trofėjų laimėtojams. Vaikams bus labai smagu ir jie sportuos to net nepastebėdami.

3. Įsigykite šeimyninį šunį

Šuo yra puikus būdas pasirūpinti, kad tiek vaikų, tiek ir Jūsų pačių gyvenimo būdas būtų aktyvesnis. Žaisdami su šunimi vaikai praleis daugiau laiko lauke gryname ore, o šuns vedžiojimas taps šeimos ritualu.

Tačiau nepamirškite, kad šuo – ne žaislas, tad priimkite šį sprendimą tik tuo atveju, jei vaikai yra pakankamai subrendę ir atsakingi, kad pasirūpintų šunimi, ir jei Jūs patys turite pakankamai laiko juo pasirūpinti.

4. Sportuokite namuose

Jei vaikams nepatinka sportuoti, gali būti sunku įtraukti sportą į kasdieninę rutiną. Jų fizinė būklė tikriausiai nėra pakankamai gera, kad susidorotų su iššūkiais, tad jie nenorės net pabandyti. Puikus būdas tai pakeisti – sportuoti namuose; pasportuokite po porą minučių ir ilgainiui pastebėsite pokyčius.

Įsigykite minkštų svarmenų, kurie bus naudingi Jums ir smagūs vaikams, be to, jei vaikai netyčia numes juos ant žemės, jie neapgadins grindų. Svarmenis galite naudoti bet kur ir beveik bet kuriam pratimui atlikti, tad jie padės visai šeimai vėl tapti geros fizinės būklės.

Daugumai vaikų patinka važinėtis dviračiu – kodėl gi vaikams neišbandžius stacionaraus dviračio? Pastatykite jį priešais televizorių ir paskatinkite vaikus juo naudotis žiūrint mėgstamiausius animacinius filmukus. Jis taip pat pravers Jums žiūrint žinias; užšokite ant dviračio ir sudeginkite keletą kalorijų žiūrėdami mėgstamiausią naujienų laidą.

Mankšta gali būti puikus būdas kartu praleisti laiką. Galite įsigyti mankštos vaizdo įrašą ir su visa šeima judėti tiesiog vidury svetainės. Mankštindamiesi šeimoje taip pat galite naudoti savo pačių svorį; galite surengti šeimos atsispaudimų čempionatą.  Apdovanojimas laimėtojui? Tai neabejotinai paskatins visą šeimą judėti!