Jūsų pirkinių krepšelyje nėra prekių.

Club5

Kaip laikytis fitneso plano trumpomis žiemos dienomis

Trumpos, šaltos ir tamsios žiemos dienos kelia pavojų ne tik gerai nuotaikai, bet ir jūsų planams palaikyti sportinę formą. Žiemą nesunku aptingti, o kartais sunku rasti laiko laikytis įprasto sportinio režimo lauke. Bet mes galime padėti: pateikiame 6 puikius patarimus, padėsiančius palaikyti sportinę formą žiemą.

1 patarimas: kelkitės anksti ryte

Užsiimant sportine veikla lauke, dažniausiai reikalinga dienos šviesa. Tačiau dauguma dirba nuo 8 ar 9 valandos ryto iki 4 – 5 val. popiet. Beveik neįmanoma rasti laiko palaikyti sportinę formą žiemą. Paprasčiausia būtų atsikelti anksti, atlikti rytinę mankštą, kol lauke dar tamsu, o tada, dar prieš išeinant į darbą, turėtumėte ištaikyti mažumėlę laiko pažingsniuoti ar pabėgioti lauke.

Jei per sunku atsikelti anksti ryte, pabandykite valanda ar dviem anksčiau atsigulti vakare. Juk šaltais žiemos vakarais ir taip nėra daug ką veikti, tiesa?

2 patarimas: išnaudokite savaitgalius

Jei įprasta savaitgalio programa apima skalbimą, namų tvarkymą, giminaičių lankymą ir apsipirkimą, pasistenkite šituos darbus atlikti šiokiadieniais. Šitaip savaitgalį galėsite skirti sau ir praleisti ištisas dvi dienas lauke, tinkamai pasirūpindami savo kūnu ir sveikata.

Žygiai – nuostabi mintis savaitgalio veiklai lauke. Tik pasirūpinkite šiltais drabužiais, gerais žygio batais giliu protektoriumi. Galite pasikviesti ir draugus ar šeimą, jei dar nesate pasiruošę keliauti vieni.

3 patarimas: susitaikykite su metų laikų skirtumais

Mums lengva susitaikyti su tuo, kad tenka vilktis skirtingus drabužius skirtingais metų laikais, kad valgome skirtingą maistą, bet kodėl taip sunku susitaikyti su mintimi, kad ir mūsų mankštinimosi įpročiai turi keistis atitinkamai pagal oro sąlygas?

Bet juk neturėtų taip būti. Jei galite susitaikyti su tuo, kad tenka dėvėti skirtingus drabužius ar valgyti sezoninį maistą, tai sugebėsite susitaikyti ir su mintimi, kad reikia keisti mankštinimosi įpročius. Jei gatvės apledėjusios ir jomis nesaugu bėgioti, tiesiog kiek ilgiau žingsniuokite. Jei per šalta žaisti krepšinį su draugais, rinkitės slidinėjimą nuo šlaitų.

4 patarimas: pėsčiomis į darbą

Šiais laikais visi esame pagadinti dėl modernaus transporto. Dabar kone kiekvienas vairuoja automobilį, visada galima pasinaudoti tuzinu autobusų, traukinių ar taksi, kurie nuveš kur tik reikia. Kadangi žiema apriboja galimybes užsiimti aktyvia veikla lauke, užtektų pakeisti įprastą nusigavimą į darbą: įdomumo dėlei pabandykite nueiti į darbą pėsčiomis.

Aišku, gali būti šaltoka, bet, šiltai apsirengus, žiemos šaltukas – visai nebaisus. Taip pravėdinsite galvą ir atliksite neblogą mankštą. Pusvalandis ėjimo sudegina iki 300 kalorijų. Vadinasi, kasdien eidami ir grįždami iš darbo pėsčiomis, atsikratysite 600 kalorijų. Skamba neblogai, tiesa?

5 patarimas: nenuleiskite rankų

Žiemos mėnesiai tikrai nėra geriausias laikas užsiimti aktyvia veikla lauke, bet prie didelio noro nėra blogo oro! Neapleiskite išsikeltų fitneso tikslų vien dėl to, kad lauke šaltoka ar apsnigtos gatvės. Jei įprasta bėgimo trasa užpustyta ir po darbo aplink ją sutemę, susiraskite naują trasą, kuri būtų nuvalyta ir apšviesta. Juk tai neatrodo per sunki užduotis, ar ne?

6 patarimas: mėgaukitės žiemos atrakcijomis

Norint palaikyti sportinę formą, nereiškia, kad turite vien bėgioti, važiuoti dviračiu ar eiti į sporto salę ir kilnoti svarmenis. Žiemą atsiranda daugybė dalykų, ką galite veikti lauke, ir jie padės neprarasti sportinės formos.

Ar kada nors pagalvojote, kad važinėjimasis rogėmis ar sniego karas yra puiki mankšta visam kūnui? Turbūt ne, bet tai – tiesa. Ar žinojote, kad žaisdami sniego karą, sudeginate iki 400 kalorijų per valandą? Arba, kad valanda rogučių su vaikais tampymo sudegina iki 500 kalorijų? Jei tai nėra jūsų mėgstamiausi užsiėmimai, galite kasdien pastatyti po besmegenį. Taip sudeginsite vidutiniškai 2000 kalorijų per savaitę... Ir smagu, ir naudinga!